wieliczka6
wieliczka1
wieliczka3
wieliczka4
wieliczka5
wieliczka7
wieliczka8
wieliczka9
wieliczka10
wieliczka11
wieliczka2

[PL] Wieliczka – Kopalnia Soli

To jest wycieczka w polskiej wersji językowej. Jeśli szukasz innej wersji, zmień język w menu strony.

All about the [PL] Wieliczka – Kopalnia Soli.

Ceny biletów za osobę:

  • Bilet normalny 40 EUR
  • Bilet studencki 35 EUR
  • Bilet dziecięcy 24 EUR
  • Bilet dla niemowląt GRATIS

Kopalnia Soli w Wieliczce to jedna z największych atrakcji turystycznych w Polsce. To także zabytek klasy światowej wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Rocznie odwiedza Wieliczkę ponad milion turystów z całego świata.

Kopalnia Soli „Wieliczka” leży w odległości tylko 14 kilometrów na południowy wschód od centrum Krakowa i jest znana z niezwykle głębokich, podziemnych korytarzy.

Już od 13. wieku wydobywano tutaj sól – to jedyna na świecie kopalnia działająca nieprzerwanie od średniowiecza, kiedy to białe złoto z Wieliczki zapewniało polskim królom  jedną trzecią wszystkich wpływów.

Kopalnia Soli w Wieliczce stanowi labirynt podziemnych chodników o długości 300 km, z czego tylko 2 kilometry są udostępnione do zwiedzania turystom.

378 schodów prowadzi na głębokość 64 metrów, gdzie można rozpocząć zwiedzanie. W kopalni można podziwiać podziemne jeziora, rzeźby i kaplice zrobione z soli.

Turyści zastaną tutaj podziemne miasto z rozbudowaną infrastrukturą, gdzie wszystko zostało ręcznie wyciosane z bloków solnych. W kopalni jest 2400 komnat z galeriami sztuki, katedrą, schodami wykutymi z soli, solnymi reliefami, żyrandolami z soli i pięknymi solnymi rzeźbami.

W kilku komnatach znajdziemy narzędzia, jakimi posługiwali się górnicy przy wydobywaniu soli, w innych można zobaczyć naturalnej wielkości figury przedstawione przy pracy, co pozwala nam wyobrazić sobie jak dawniej wyglądało wydobywanie soli w Wieliczce.

W kopalni panuje specjalny mikroklimat bardzo pomocny przy leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych. W związku z tym w Wieliczce zorganizowano sanatorium, gdzie goście mogą nocować na głębokości 135 metrów i korzystać z innowacyjnych metod leczenia i powietrza, które bardzo dobrze wpływa na stan zdrowia.

W Kopalni odbywają się również wspaniałe podziemne koncerty i spektakle teatralne, organizowane sa imprezy okolicznościowe, realizuje się filmy i otwiera wystawy. Jeśli odwiedzimy kopalnię w dogodnym czasie możemy posłuchać najstarszej w Europie górniczej orkiestry lub na własne oczy zobaczyć jak z bloków solnych powstają wspaniałe rzeźby. 

Adres: Daniłowicza 10, Wieliczka 32 020 Polska

Zwiedzając ten zabytek z przewodnikiem dowiecie się Państwo dużo więcej o bogatej historii podziemnego świata jakim jest kopalnia w Wieliczce.

The tour package inclusions and exclusions at a glance
What is included in this tour?Items that are included in the cost of tour price.

Cena wycieczki obejmuje:

  • transport w obie strony klimatyzowanym autobusem,
  • opiekę pilota,
  • usługę licencjonowanego przewodnika w Kopalni.
What is not included in this tour?Items that are not included in the cost of tour price.

Podstawowe informacje dotyczące wycieczki:

1. Prezentowana oferta dotyczy wycieczki grupowej. Istnieje również możliwość zorganizowania dla Państwa indywidualnego zwiedzania Kopalni.

2. Łączny czas trwania wycieczki zajmuje ok. 4h

3. Miejsce odjazdu autokaru ->Plac Matejki 2.

4. Odjazd autokaru następuje zawsze 1h15 min przed planowanym zwiedzaniem Muzeum.
-> Kupiłeś bilet na godzinę 10:00, musisz pojawić się w miejscu odjazdu najpóźniej na 1h15 min wcześniej, czyli o godzinie 8:45.

5. Ze względów bezpieczeństwa przed wejściem na teren Kopalni każdy uczestnik wycieczki jest zobowiązany przejść kontrolę bezpieczeństwa oraz kontrolę bagażu.

6. Na teren Kopalni Soli „Wieliczka” można wnieść bagaż o maksymalnych wymiarach 30x20x10 cm. W przypadku posiadania bagażu o większych gabarytach, uprzejmie prosimy o pozostawienie bagażu w autokarze/busie lub też o skorzystanie z przechowalni bagażu dostępnej na terenie Kopalni.

7. Kopalnia Soli „Wieliczka” znajduje się na głębokości 135 metrów pod ziemią, gdzie temperatura powietrza wynosi ok. 14-16 stopni Celcjusza. Z tego powodu uczestnicy powinni zabrać ze sobą ciepłą odzież (np. swetry, kurtki). Wycieczka po podziemiach Kopalni
rozpoczyna się przy Szybie Daniłowicza. W tym miejscu na grupę turystów oczekiwać będzie przewodnik. Aby zejść do I poziomu Kopalni, usytuowanego na głębokości 64 m, turyści będą musieli pokonać 380 schodów, dlatego radzimy by założyć wygodne, sportowe buty 🙂